inner image

Σπουδαίες επιτυχίες για τους σπαθίστες του ΘΗΣΕΑ

Με μετάλλιο και εντυπωσιακές εμφανίσεις έκλεισε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα παμπαίδων-παγκορασίδων στη σπάθη.

Ο Πάσσαμ Ιάσονας ανέβαζε ταχύτητα παιχνίδι με παιχνίδι φτάνοντας στην  κατάκτηση του χάλκινου μεταλλίου δείχνοντας οτι δεν είναι άδικα ανάμεσα στους καλύτερους σπαθίστες της κατηγορίας του.Ακολούθησαν Πολυχρονάκης Ιωάννης 18ος,Τζωρτζουλάκης Γεώργιος 22ος και Μαμέλης Μιχαήλ 42ος.Μετά από σπουδαίους αγώνες έχασαν την πρόκριση στις λεπτομέρειες για την επόμενη φάση και άφησαν υποσχέσεις για τους επόμενους αγώνες.

Στη σπάθη παγκορασίδων η Αναγνώστη Μόνικα Ιουλιανή κατέκτησε την 32η θέση κερδίζοντας με το σπαθί της την είσοδό στις 32 καλύτερες και έδειξε ότι το μέλλον της ανήκει.

Τη δεύτερη μέρα των αγώνων στα ομαδικά των παμπαίδων,ο σύλλογός μας κέρδισε τον Μέγα Αλέξανδρο Θεσσαλονίκης με 45-20 και μπήκε στην 8αδα.Εκεί σε ένα σπουδαίο παιχνίδι με την Αρκτεία για την τελική 4αδα οι αθλητές "έδειξαν τα δόντια τους" και κέρδισαν 45-44.Για την είσοδο στον τελικό η κούραση και η απειρία στέρησε από την ομάδα μας τη νίκη με 45-43.Στο παιχνίδι μεταλλίου για την 3η θέση για άλλη μια φορά κρίθηκε στις λεπτομέρειες,χάνοντας το μετάλλιο με 45-42.Ο ΘΗΣΕΑΣ τερμάτισε στην 4η θέση στο σύνολο 13 ομάδων.

Το Δ.Σ. συγχαίρει τους αθλητές για τη σπουδαία εμφάνιση και ευχαριστεί τις ΑΝΕΚ LINES για τη βοήθεια στη μετακίνηση.