inner image

Εξαιρετικές εμφανίσεις από τους μικρούς ξιφομάχους του Α.Ο. ΘΗΣΕΑ στους περιφερειακούς

Έκλεψαν την παράσταση οι αθλητές του Α.Ο. ΘΗΣΕΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ στους περιφερειακούς αγώνες παμπαίδων-παγκορασίδων που πραγματοποιήθηκαν στις εγκαταστάσεις ξιφασκίας στο Ο.Α.Κ.Α. στις 19 και 20 Νοεμβρίου.

Όλοι οι αθλητές έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους και απέδειξαν οτι το μέλλον τους ανήκει.

Στο ξίφος μονομαχίας παγκορασίδων η Μελαμπιανάκη Ελένη τερμάτισε στην 5η θέση, η Παπαδοπούλου Μάγια 28η και η Σύρμου Εβελίνα (στους πρώτους της αγώνες) 34η.

Στα αγόρια ο Σύρμος Μιχαήλ έχασε στον πόντο την πρόκριση για την τελική 16άδα μένοντας στην 27η θέση.

Στη σπάθη παμπαίδων 8-10 ετών ο Τζωρτζουλάκης Γεώργιος κατέκτησε την 5η θέση και ο Δρακάκης Γεώργιος την 12η, ενώ στην κατηγορία 11-13 ο Πάσσαμ Ιάσονας 6ος και ο Πολυχρονάκης Ιωάννης 18ος.

Το Δ.Σ. ευχαριστεί ιδαίτερα τους Πασσαδάκη Μιχάλη και Κοντογιάννη Αλέξανδρο, για την στήριξή τους στην προσπάθεια τον αθλητών καθώς και τις ΑΝΕΚ LINES για τη βοήθεια στις μετακινήσεις των αθλητών.