inner image

Ολοκληρώθηκαν οι αγώνες του Εργασιακού Τουρνουά Μπάσκετ

ΗΡΑΚΛΕΙΟ  24.06.2022

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ  ΜΠΑΣΚΕΤ 2022

Με τους τελικούς αγώνες στην Α΄ και Β’  κατηγορίας  που έγιναν στα  2 Αοράκια, ολοκληρώθηκαν οι αγώνες του Εργασιακού Τουρνουά Μπάσκετ του Δήμου Ηρακλείου. Στους αγώνες της Τρίτης 21.6 για τη Β’ κατηγορία, στον μικρό τελικό η ομάδα των Εφοριακών επικράτησε με 55-38 της ομάδας των Μελών Ηροδότου, ενώ πρωταθλήτρια αναδείχθηκε η Μπισκουί Κεραμικά που κέρδισε τους Παλαίμαχους Χερσονήσου με  44 - 35.

Στην Α’ κατηγορία και τους αγώνες της Πέμπτης 23.06, στο Μικρό Τελικό αναμετρήθηκαν οι ομάδες Cosmos Sport και η  Τεχναλουμίν, με νικήτρια την ομάδα του Cosmos Sport με σκορ 75 – 53. Στον Μεγάλο Τελικό που ακολούθησε ανάμεσα στους Παλαίμαχους ΟΦΗ και Παλαίμαχους ΗΡΟΔΟΤΟΥ, τον τίτλο κατέκτησε η ομάδα των Παλαιμάχων  ΟΦΗ με σκορ 67 – 55. Τα δεκάλεπτα της αναμέτρησης ήταν 18-21, 18-16, 14-13 και 17-5. Μετά τη λήξη των αγώνων ακολούθησαν οι απονομές, με τους αθλητές να ανανεώνουν το ραντεβού τους για το θεσμό του Κυπέλλου Εργασιακού Καλαθοσφαίρισης τον Οκτώβριο.

Καλό καλοκαίρι σε όλους. Οι αθλητικές δράσεις του Δήμου Ηρακλείου συνεχίζονται με πολλά event, σε διαφορετικά αθλήματα,