inner image

Όλοκληρώθηκε το Εργασιακό Πρωτάθλημα ποδοσφαίρου ΔΟΠΑΦΜΑΗ – Νικητές οι Προπονητές

ΔΗΜΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

Ηράκλειο 30-06-2016

γηγη

Ολοκληρώθηκε την Τετάρτη 29 Ιουνίου το 5ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου ΔΟΠΑΦΜΑΗ, με την διεξαγωγή του τελικού στο κεντρικό γήπεδο του Παγκρήτιου Σταδίου. Νικήτρια ομάδα αναδείχθηκε αυτή των Προπονητών  η οποία επικράτησε με 5-1 της ΕΛΜΕ.

Στον μικρό τελικό οι Παλαίμαχοι Αγίας Βαρβάρας επικρατήσαν με 4-2 των Παλαιμάχων του ΠΟΑ και πήραν  την 3η θέση .Την απονομή στους νικητές έκανε ο Αντιδήμαρχος Αθλητισμού του Δήμου Ηρακλείου κ. Κώστας  Βαρδαβάς.

Το πρωτάθλημα διήρκησε τρεις μήνες, συμμετείχαν 24 ομάδες και 520 αθλητές εργαζόμενοι . Διεξήχθησαν  128 αγώνες  και σε όλους υπήρχε ιατρική κάλυψη.