Οι Δήμαρχοι της Πόλης

  Από τις αρχές του περασμένου αιώνα μέχρι σήμερα 25 Δήμαρχοι έχουν υπηρετήσει αυτόν τον τόπο. Πρώτος δημοκρατικά εκλεγμένος Δήμαρχος είναι ο Κος Ιωάννης Βογιατζάκης ο οποίος εκλέχτηκε το 1916. Ο σημερινός Δήμαρχος κος Λαμπρινός ανέλαβε τα καθήκοντα του το 2014.

Δήμαρχος Από Εώς
Ιωάννης Βογιατζάκης 1916 1920
Στυλιανός Γεωργίου 1920 1922
Ιωάννης Βογιατζάκης 1922 1929
Ανδρέας Παπαδόπουλος 1929 1934
Μηνάς Γεωργιάδης 1934 1940
Εμμ.Ξανθάκης Οκτώβριος 1940 1941
Ζουράρης Χριστόφορος και
Διομήδης Τσακίρης από 15 ημέρες
1941 1941
Μάνθος Πλεύρης Ιούλιος 1941 Οκτώβριος 1944
Δημ. Χαλκιαδάκης Οκτώβριος 1944 Ιούλιος 1946
Αριστείδης Ανδρουλάκης Ιούλιος 1946 Σεπτέμβριος 1950
Δημήτρης Χαλκιαδάκης Οκτώβριος 1950 Φεβρουάριος 1951
Ηλίας Πόρταλης (Πρωτοδίκης) ένα διάστημα του 1951  
Γεώργιος Γεωργιάδης 1951 Ιούνιος 1959
Νικόλαος Κρασαδάκης Ιούλιος 1959 Ιούνιος 1964
Ανδρέας Καλοκαιρινός Ιούλιος 1964 Αύγουστος 1967
Νικόλαος Χατζάκης Αύγουστος 1967 Ιούλιος 1969
Ιωάννης Βογιατζάκης Ιούλιος 1969 Οκτώβριος 1971
Αριστείδης Πετράκης Οκτώβριος 1971 Σεπτέμβριος 1973
Αποστόλης Πετράκης Οκτώβριος 1973 Σεπτέμβριος 1974
Ζήσης Κόττας 24-9-1974 31-5-1975
Εμμανουήλ Καρέλλης 1-6-1975 16-5-1989
Κώστας Κληρονόμος 30-5-1989 24-5-1994
Μιλτιάδης Φαρσάρης 30-5-1994 31-12-1994
Κώστας Ασλάνης 1-1-1995 31-12-2002
Γιάννης Κουράκης 1-1-2003 31-8-2014
Βασίλης Λαμπρινός 1-9-2014 -